Lista produktów producenta: Melissa & Doug

Zabawki Melissa & Doug to produkty pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. Przede wszystkim drewniane zabawki i akcesoria tej marki są świetnymi zabawkami dla dzieci najmłodszych i tych w wieku przedszkolnym. Mają wszelkie zalety drewnianych zabawek: są kolorowe, trwałe, wszechstronnie rozwijają, a drewno jako budulec jest materiałem ekologicznym, przyjaznym środowisku.


Motto marki Melissa & Doug


Firma zabawkowa Melissa and Doug powstała w 1988 roku za sprawą Melissy i Douga Bernsteinów. Początki były trudne, ponieważ produkcja zabawek odbywała się w garażu. Obecnie przedsiębiorstwo ma w swoim katalogu ponad 2000 różnych zabawek dla niemowląt, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Są to puzzle, sortery, łamigłówki, klocki, zestawy do majsterkowania czy drewniane zestawy jedzenia, instrumenty i pojazdy. Zabawki nie są wyposażone w żadną elektronikę, są proste, kolorowe i pozwalają dzieciom na twórcze spędzanie czasu. Marka Melissa and Doug założyła, że każdy, kto kupi zabawkę z ich fabryki, powinien otrzymać jakościowy i ciekawy przedmiot, który ma dużą wartość edukacyjną. I to się udało, bo zabawki Melissa & Doug podobają się nie tylko dzieciom, ale także rodzicom czy nauczycielom. Dostarczają całą masę zabawy, ale też wspierają rozwój dziecka: intelektualny oraz fizyczny. Podczas zabawy z Melissa & Doug dziecko używa wyobraźni, ale musi także się skupić, rozwiązać konkretny problem, użyć rączek, które podczas zabawy stają się coraz bardziej sprawne.


Bezpieczeństwo zabawek Melissa & Doug


Drewniane zabawki Melissa & Doug są piękne i wykonane z najlepszej jakości drewna. Farby, którymi barwione są elementy zabawek, nie są toksyczne. To zabawki bezpieczne, które posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i dopuszczone są do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.