Dzieci rodzą się z bez ząbków, jednak pierwsze mleczaki zaczynają pojawiać się u nich już po kilku miesiącach życia. Sygnałem o tym, że w dziąsłach malucha rosną białe perełki, jest obfite ślinienie się malucha, rozdrażnienie, ale też pojawiające się dolegliwości bólowe. Opuchliznę, zaczerwienienie i bolesność dziąseł można skutecznie łagodzić, podając dziecku gryzaki.

Idealnie dopasowane do potrzeb dzieci

Gryzaki dla dzieci są zaprojektowane tak, by łagodziły ból i masowały dziąsła podczas ząbkowania. Mają kształt i rozmiar dopasowany do małych buzi i rączek, wykonane są silikonu spożywczego, który jest łatwy w czyszczeniu i bezpieczny dla zdrowia. Gryzaki można oczyszczać za pomocą wrzącej wody lub w sterylizatorach elektrycznych. Silikonu nie sposób przegryźć ani zniszczyć pod wpływem wysokich temperatur, dlatego bez obaw można podawać je dzieciom każdego dnia, pamiętając jedynie o ich myciu i wyparzaniu. Gryzaki nie blakną, nie są barwione toksycznymi barwnikami, nie zawierają lateksu, BPA, PVC i ftalanów.

Gryzaki - zabawki, które koją ból

Gryzaki są kolorowe, przyjemne w dotyku, atrakcyjne dla maluchów, a gdy są schłodzone w lodówce lub przy pomocy wody, stają się antidotum na bolące dziąsła. Dziecko może gryzaka wkładać do buzi, żuć go, masować sobie nimi rozpulchnione dziąsła, w ten sposób przynosi sobie ulgę i ukojenie podczas trudnych dni, a nawet tygodni, kiedy ząbki przebijają się przez dziąsła. Gryzaki przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia.