Nakarmienie małego dziecka bywa nie lada wyzwaniem. Jednak komplet sztućców zaprojektowanych specjalnie z myślą o dzieciach powyżej 4 miesiąca życia, pozwoli nakarmić je kaszką, zupą lub deserkiem oraz zmotywuje do samodzielnych prób trafiania łyżeczką wprost do buzi.

Bezpieczne sztućce dla dzieci

Sztućce dla dzieci wykonane muszą być z tworzyw odpornych na uszkodzenia, pozwalających na utrzymanie ich w czystości. W Tu Mamo polecamy w szczególności sztućce z tworzyw termoplastycznych i z polipropylenu. Są one przeznaczone do kontaktu z żywnością, nie zawierają żadnych szkodliwych składników typu BPA, BPS, phthalate i są hypoalergiczne. Sztućce dla dzieci można myć w zmywarce. Wręczając je dziecku, można pozwolić mu na swobodną zabawę, która z czasem zacznie coraz bardziej przypominać jedzenie posiłków.

Łatwiejsza nauka samodzielności

Sztućce produkowane z myślą o dzieciach muszą być przede wszystkim lekkie i tak wyprofilowane, by maluch mógł sam spróbować jeść posiłek. Na początku będzie to trudne, bo małe dzieci nie mają dobrej koordynacji i wiele razy łyżeczka albo widelec trafią na podłogę lub blat stolika. Warto motywować dziecko do samodzielnego jedzenia i ćwiczenia niewprawnych rączek. Dzięki kolorowym, estetycznym i trwałym sztućcom nauka samodzielności będzie świetną zabawą.