Miseczki i talerzyki dla dzieci to wyjątkowe naczynia, z których można podawać maluchom obiadki, kaszki, zupki i desery. Pojemne, ale niezwykle lekkie, kolorowe i trwałe naczynia dziecięce ułatwiają rodzicom karmienie dzieci. Dzieciom zaś umożliwiają nieskrępowaną naukę samodzielnego jedzenia, która czasami może zamienić się w kreatywną zabawę połączoną z ćwiczeniem małej motoryki.

Naczynia na pierwsze obiadki

Wyjątkowe miseczki i talerzyki dla dzieci w Tu Mamo to przede wszystkim produkty wykonane z silikonu. Silikon to popularny materiał stosowany przy produkcji naczyń, ponieważ jest neutralny, nie posiada smaku, ani zapachu. Jest też obojętny chemicznie, co oznacza, że nie wydziela żadnych substancji, które mogą przenikać do żywności, jak to bywa w przypadku niektórych rodzajów plastików. Miseczki i talerzyki z oferty nie zawierają BPA, PCV, ołowiu, ftalanów, mogą być podgrzewane w mikrofalówce i myte w zmywarce lub gorącą wodą z detergentem, a także trzymane w lodówce.

Bezpieczne talerzyki i miseczki

Naczynia dla maluchów powinny być odporne na stłuczenie, nawet jeśli spadną z dużej wysokości. Niektóre mają także specjalne przyssawki, które sprawiają, że miseczka czy talerzyk nie ślizga się po powierzchni stołu lub blatu stolika do karmienia. Rodzice małych dzieci doceniają te walory. Nauka samodzielności zwykle polega na beztroskiej zabawie, próbowaniu jedzenia rączkami, wiąże się nierzadko z próbą zrzucenia miseczki. Ta nietłukąca się, niezależnie od humorów małego, zniesie wszelkie upadki. Pojemne i kolorowe miseczki przydają się także do przechowywania żywności lub do serwowania przekąsek starszym dzieciom.