Przygotowanie posiłków dla dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców. Wszelkie naczynia i dodatki nie tylko ułatwiają karmienie dziecka, ale także zachęcają do próbowania dań. W Tu Mamo dbamy o to, by oferta produktów do karmienia był szeroka i obejmowała akcesoria wysokiej jakości, bezpieczne, trwałe, nowocześnie zaprojektowane oraz wykonane przez najlepsze marki.

Pierwsze posiłki malucha

Rodzice niemowląt z niecierpliwością czekają na moment, kiedy ich dziecko będzie mogło spróbować nowych smaków. Rozszerzanie diety to początek przygody z jedzeniem warzyw, owoców, kaszek, zup i przecierów. Aby wygodnie podawać dziecku posiłki, niezbędne są miseczki i talerzyki wykonane z trwałych materiałów, takich jak silikon. Miseczki i talerzyki z silikonu są nietłukące, odporne na wysokie temperatury, a jeśli mają przyssawkę, nie ślizgają się po blacie krzesełka do karmienia. Można w nich nawet podgrzewać potrawy. Kiedy maluch w przyszłości zapragnie jeść z tradycyjnych naczyń, miseczki i talerzyki dla dzieci przydadzą się do przechowywania żywności.

Wyjątkowe sztućce i śliniaki dla dzieci

Samodzielne jedzenie wymaga ogromnej koordynacji i wprawy, dlatego sztućce dla dzieci różnią się od tych dla dorosłych. Są niewielkich rozmiarów, odpowiednio profilowane, wykonane z bezpiecznych materiałów, którymi dziecko się nie skaleczy. Sztućcami dla dzieci rodzice mogą karmić dziecko powyżej 4 miesiąca życia, a z czasem wręczać je pociechom, by próbowały samodzielnie nabrać na łyżeczkę przecier, kaszkę czy zupę. Taka lekcja samodzielności sprawia maluchom wiele radości.

Malutkie dziecko ma prawo do rozlewania napojów, brudzenia się zupką lub kaszką. Nic w tym dziwnego, dlatego dla ochrony ubranek stosuje się śliniaki. Estetyczne i kolorowe śliniaki znakomicie zabezpieczą ubrania i samo dziecko przed zachlapaniem i oblaniem jedzeniem, można je prać w wysokich temperaturach, dzięki czemu plamy znikają, a same śliniaczki stają się higienicznie czyste.