Układanki, tak bardzo lubiane przez dzieci, należą do jednych z najbardziej rozwijających zabawek. Pozornie zwykła, a jednak pomysłowa układanka z magnesem może stać się ukochaną zabawką dziecka w wieku przedszkolnym. Warto podarować maluchowi układankę magnetyczną także dlatego, że świetnie wpływa ona na rozwój fizyczny i intelektualny.

Zalety układanek magnetycznych

Układanki magnetyczne wspierają motorykę małą i zdolności manualne dziecka, dzięki czemu przygotowują małe rączki do wiązania bucików, pisania, rysowania w szkole. Rozwijają umiejętność logicznego myślenia, zmuszając malucha do odnajdywania odpowiedniego rozwiązania zadania. Pobudzają kreatywność oraz wyobraźnię, zwiększają koordynację ręka-oko. I chociaż są dopasowane do stopnia rozwoju i wieku dziecka, wymagają od niego wytrwałości, cierpliwości i skoncentrowania się na zadaniu. Układanki magnetyczne można wykorzystać do zabawy z dzieckiem w domu, ale także zabrać je ze sobą w podróż.

Różnorodność magnetycznych układanek

Zadbaliśmy o to, by oferowane przez nasz sklep układanki magnetyczne były ciekawe, przyciągające uwagę i zaprojektowane z myślą o małych miłośnikach kreatywnych zabaw. Książeczki, puzzle i kartoniki do układania przydają się w domu, w przedszkolu i wszędzie tam, gdzie chętnie bawią się dzieci.