Klocki świetnie wpływają na rozwój dziecka w każdym wieku. Pobudzają wyobraźnię, także tę przestrzenną, rozwijają umiejętność chwytania przedmiotów i cierpliwego układania ich w odpowiedniej kolejności. Sprzyjają także wspólnej zabawie, bo chociaż klockami z powodzeniem może się bawić jedno dziecko, to tworzenie budowli z rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi jest jeszcze bardziej ekscytujące. Różnorodność klocków i coraz to ciekawsze pomysły konstruktorów pozwalają opiekunom przedszkolaków i uczniów na wybieranie wielu interesujących zestawów.

Co wyróżnia klocki Incastro?

Klocki Incastro to przede wszystkim kolorowe elementy o nietypowym kształcie, które umożliwiają układanie obrazków płaskich oraz figur 3D. Nawet z niewielkiego kompletu klocków można stworzyć wiele różnych kształtów, zwierząt, pojazdów i budynków. Budowanie wymaga łączenia klocków ze sobą pod różnymi kątami, a ich kształt umożliwia wygięcie ich w łuki, przez co dziecko ma jeszcze więcej możliwości tworzenia różnorodnych modeli. Z zaledwie czterech połączonych ze sobą klocków można stworzyć aż 16 różnych kombinacji!

Wybierz klocki Incastro dla swojego dziecka

W czasach, kiedy dzieci zbyt dużo czasu spędzają przed ekranami telewizorów, zabawa klockami może okazać się tym zajęciem, które nie tylko przyciąga maluchy, ale także przyczynia się do ich wszechstronnego rozwoju. Klocki Incastro zdobywają coraz większą popularność, ale wciąż nie są znane wielu dzieciom. Warto sprezentować je maluchowi w wieku od 3 lat, bo to klocki intrygujące i bezpieczne, a budowanie z nich sprawia dzieciom wiele radości. Klocki Incastro są więc znakomitym pomysłem na prezent.