Maria Montessori pilnie obserwowała dzieci, by poznać ich sposób patrzenia na świat. Przez całe swoje zawodowe życie tworzyła metodę, która wspomaga maluchy w dążeniu do kreatywności, spontaniczności. Dzieci bowiem bawiąc się, samodzielnie odkrywają świat, dorośli mają je w tym wspierać zapewniając odpowiednie warunki oraz pomoce, dbając tym samym o ich wszechstronny rozwój.

Pomoce Montessori do domu i przedszkola

Maria Montessori, wybierając zabawki dla dzieci, szukała produktów najlepszej jakości, wykonanych starannie, z naturalnych materiałów, prezentujące dzieciom świat takim, jakim jest faktycznie. Zabawki miały być też trwałe, by przechodziły z rąk do rąk i służyły rodzeństwu. Nasze pomoce montessori to przede wszystkim proste układanki, sortery, drewniane puzzle, maskotki i zabawki bez plastiku i postaci z bajek, które przypominają narzędzia, jakimi posługują się dorośli. Doskonale wpisują się w nurt Montessori, tak popularny w wielu przedszkolach, szkołach i domach, w których dorośli kierują się wskazówkami znanej włoskiej lekarki.

Dla niemowląt i przedszkolaków

Niemowlęta mogą poznawać świat dzięki miękkim maskotkom w kontrastowych barwach, o różnych strukturach materiału. Mogą je ściskać, rzucać nimi, wkładać je do buzi, manipulować rączkami, by rozwijać swoją koordynację oko-ręka. Starsze dzieci za pomocą zabawek Montessori układają wieże, układanki, rozwiązują proste logiczne zadania, które przybliżają im świat matematyki, liter, zwierząt, kolorów i kształtów. Proste zabawki nurtu Montessori znakomicie sprawdzają się w domu, w gabinecie pedagoga, logopedy i w przedszkolu.