Odpowiedni dobór drewnianej zabawki może być początkiem wielkiej radości i wielogodzinnej zabawy. Wśród olbrzymiego asortymentów zabawek drewnianych są także przybijanki, którymi bawić się mogą dzieci w wieku powyżej 3 lat. Są nie tylko kolorowe, pięknie wyglądają, ale także uczą precyzji i przygotowują dziecięce rączki do pisania w szkole, ubierania się samodzielnie i wiązania bucików.

Puk, puk i obrazek gotowy

Malutki młoteczek, korkowa tabliczka i wiele kolorowych elementów z drewna i tektury to pomysł na zabawkę, która rozwija wyobraźnię i kształtuje zdolności motoryczne. Przybijanki to zestawy zamknięte w łatwych do przenoszenia pudełkach z pomocniczymi wzorami do układania i pinezkami. Maluch może układać wróżki, samochody, postacie, zwierzątka i przybijać je do tabliczki. Zabawka może służyć wiele razy, a nawet wyjmowanie z tabliczki pinezek jest świetną zabawą i ćwiczeniem dla małych paluszków.

Zalety przybijanek

Nie da się ukryć, że maluch, który chce na korkowej tabliczce stworzyć obrazek, musi wykazać się wyobraźnią oraz precyzją. Wbijanie młotkiem pinezek wymaga też odrobiny cierpliwości, ale na efekty nie trzeba długo czekać. Pamiętać jednak należy, że zabawa powinna odbywać się zawsze pod nadzorem osoby dorosłej, która przy okazji nauczy malucha jak nazywać kolory i kształty. Zaawansowana zabawka drewniana dla przedszkolaka jest też pomysłem na prezent czy pomoc edukacyjną w szkole, przedszkolu lub gabinecie pedagoga.