Książka to jeden z najwspanialszych wynalazków na świecie, a czytanie relaksuje, bawi, sprzyja nauce, poznawaniu świata i poszerzaniu wyobraźni. Dzieci, które od najmłodszych lat wychowują się wśród książek, w dorosłym życiu chętnie po nie sięgają, by poszukać wiedzy, refleksji i źródła przyjemności. Oferowane przez nasz sklep książki są wyjątkowe. Nie tylko dlatego, że przygotowane z myślą o dzieciach w różnym wieku, ale także dlatego, że zastosowano w nich nowatorskie rozwiązania, które jeszcze bardziej wspierają rozwój dzieci od tych w wieku niemowlęcym, po te uczące się w szkole.

Wyjątkowe książki dla maluszków

Czy niemowlę potrzebuje książeczek? Oczywiście tak, bo chociaż samo nie czyta, to oglądanie obrazków rozwija jego wzrok i zainteresowanie światem. Jeśli jesteś rodzicem niemowlęcia, możesz wybrać książkę kontrastową, której kartki mają kolory dobrze widziane przez malutkie dzieci. Książeczka może być także maskotką i zabawką służącą do stymulowania zmysłu dotyku i słuchu. Książki dla maluchów wykonane są z bezpiecznych i odpornych na zniszczenie materiałów, powinny być elementem każdej wyprawki dla dziecka.

Bajki i opowiadania

Książki w formie opowiadań i bajek czytane przez mamę i tatę, to okazja do bycia razem, spokojnego zasypiania, ale także przeganiania trosk i obaw. Wyjątkowe książki to także proste teksty dotyczące problemów, z jakimi styka się przedszkolak czy uczeń. Strach przed pójściem do szkoły i przedszkola, lęk przed potworem kryjącym się w szafie albo niechęć do kąpieli to dostateczny powód, by sięgnąć po książkę z bohaterami, którzy mają te same życiowe problemy. Maluch dowie się, że nie jest z nimi sam i że na każde zmartwienie znajdzie się jakieś rozwiązanie. Mądre książki pokazują dzieciom świat, motywują do poszerzania wiedzy i sprawiają, że wspólnie spędzony czas z dzieckiem jest twórczy i przyjemny.