Zabawki kontrastowe to ciekawa forma produktów dla najmłodszych dzieci. Dzięki odpowiednio dobranym, kontrastowym kolorom są widoczne dla maluszków, które nie mają jeszcze w pełni rozwiniętego zmysłu wzroku. Zastosowanie koloru białego, czarnego, ewentualnie z dodatkiem niebieskiego i czerwonego motywuje dzieci do wodzenia wzrokiem za zabawką, wyciąganiem do nich rączek i przekręcaniem się w ich stronę. Poznaj nasze zabawki kontrastowe do układania i oglądania, a któraś na pewno znajdzie się w niemowlęcej wyprawce Twojego dziecka.

Książeczki kontrastowe

Kontrastowe książeczki to bardzo proste obrazki utrzymane w biało-czarnej tonacji, które przedstawiają ulubione dziecięce zwierzątka. Pokazywanie ich dziecku pomaga rozwinąć zmysł wzroku i motywuje dziecko do dłuższego przyglądania się przedmiotom. Pomoce rozwojowe w postaci plansz w kolorze biało-czarnym albo książeczek wzbogaconych o dodatkowe, ale wyraźne kolory i kształty przydają się wszystkim rodzicom, jest to więc znakomity pomysł na prezent dla nowo narodzonego maluszka, jego mamy i taty.

Pluszaki oraz układanki

Książeczka kontrastowa może mieć też formę pluszową. Miękki piesek z wyrazistymi, miękkimi planszami albo mata do rozłożenia w łóżeczku to ciekawe połączenie zabawki do spania z obrazkami dla najmłodszych. Starsze dzieci, które zaczynają siedzieć i biorą w rączki różne przedmioty, mogą też układać pierwsze układanki w odcieniach czarno-białych. Kolorystyka, wzór oraz stopień zaangażowania wymagany od malucha dopasowany jest do możliwości rozwojowych dziecka 1+.