Maskotki, miękkie zwierzątka, urocze postacie idealne do ściskania to klasyczne zabawki wczesnorozwojowe. Te prezentowane w naszym sklepie są najwyższej jakości, wykonane z bezpiecznych materiałów, które malutkie dzieci mogą brać do buzi, ściskać, szarpać rączkami. Maskotka w przypadku niemowląt nie tylko uspokaja, ale stanowi element niezbędny, by maluch rozwijał się emocjonalnie i intelektualnie oraz prawidłowo odbierał świat wszystkimi zmysłami.

Olbrzymie zalety maskotki

Pierwsze symptomy przywiązania do maskotki można zauważyć już u dziecka, które ukończyło 6 miesięcy. Maluch zazwyczaj wybiera jedną, ulubioną, do której może się przytulić, którą może gryźć i która pochłonęła zapachy domu. Warto pamiętać, że przytulanka dla takiego maluszka powinna być łatwa w utrzymaniu w czystości, ponieważ dzieci, które odczuwają brak rodzica i bawią się ukochanym misiem, częstą wkładają ją do buzi. Maskotka świetnie zastępuje przez chwilę rodzica, daje poczucie bezpieczeństwa i uspokaja. Kolorowa, miękka lala lub ulubione pluszowe zwierzątko ułatwia zasypianie nawet wtedy, kiedy dziecko nocuje poza domem lub przebywa w żłobku.

Zabieraj zabawkę razem z dzieckiem

Kolorowe, urocze zabawki z naszego sklepu możesz zabierać razem z dzieckiem, kiedy idziecie do lekarza, na spacer lub z wizytą. Przyczepiona do wózka, łóżeczka czy fotelika pozwoli dziecku na pokonanie lęku przed nowym otoczeniem oraz nie zgubi się. A przecież ukochanej maskotki żadna inna nie zastąpi. Maskotki z serii zabawek wczesnorozwojowych są znakomitym pomysłem na prezent dla małego dziecka i jego rodziców.