Lista produktów producenta: Zielona Sowa

Książki dla dzieci i młodzieży są dla nich najlepszym źródłem poznawania świata. Przekazują ogromną wiedzę, ale też przenoszą do świata wyobraźni i przynoszą wiele radości. Rodzice malutkich dzieci mogą sięgać po książki Zielona Sowa, by wspólnie z nimi spędzać wolny czas, młodzież zaś znajdzie wśród publikacji wydawnictwa wiele ważnych szkolnych lektur.


Wydawnictwo Zielona Sowa


Wydawnictwo Zielona Sowa istnieje na polskim rynku od 1995 roku i specjalizuje się w przygotowywaniu i upowszechnianiu książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży, także podręczników edukacyjnych i literatury pięknej. Na początku książki wydawnictwa Zielona Sowa były głównie klasyczne. Wśród nich znalazło się wiele lektur szkolnych i dzieł ważnych dla literatury światowej. Obecnie jednak wydawnictwo skupiło się na książkach dla młodego odbiorcy, publikując książki edukacyjne i powieści. Nie brakuje w ofercie wydawnictwa też bajek, baśni, legend i wierszy, także współczesnych, popularnych autorów. Książki zawsze kształtują wyobraźnię i najlepiej sprawdzają się jako pomoce naukowe, a ich przepiękna oprawa i ilustracje umilają czytanie i zachęcają, by wziąć je do ręki.


Książki dla młodych czytelników


Oferta książek wydawnictwa Zielona Sowa dowodzi, że książką obdarować można nawet kilkunastomiesięcznego malucha, który sam jeszcze nie czyta, ale ciekawy jest świata. Pokazując dziecku książki Zielona Sowa, można uczyć je nowych pojęć, nazw, z czasem wyraźnie zwiększając zasób słownictwa swojej pociechy. Niektóre z książek zawierają zagadki, puzzle, łamigłówki, przez co zachęcają do częstego zaglądania na ich strony. Warto pamiętać, że pedagodzy i psychologowie zachęcają, by czytać dzieciom minimum 20 minut dziennie. Z książkami wydawnictwa Zielona Sowa nie jest to przykry obowiązek, ale wyjątkowa przyjemność.