Lista produktów producenta: Wilga

Nie ma ograniczeń wiekowych aby podarować dziecku pierwszą książkę. Te powinny stać na półkach nawet w pokoju niemowlęcia. Wspólne oglądanie obrazków, czytanie bajek, wierszyków, a z czasem coraz dłuższych tekstów, nie pozostaje bez wpływu na rozwój dziecka. Maluchy, które mają kontakt z książką, mają rozwiniętą wyobraźnię, bogatsze słownictwo, są kreatywne, empatyczne. Rodzice natomiast mają wręcz obowiązek czytać pociechom przynajmniej 20 minut dziennie. Warto więc mieć w domu zbiór wartościowych książek dla dzieci w różnym wieku.


Wydawnictwo Wilga


Wydawnictwo Wilga powstało w 1992 roku z myślą o stworzeniu oferty książek dla dzieci w wieku od kilku miesięcy, po uczniów szkół podstawowych. Wszystkie publikacje wydawnictwa Wilga na bieżąco odpowiadają na potrzeby młodego czytelnika w obecnych czasach. Wilga posiada nie tylko książki do czytania, ale także obrazkowe, również w kontrastowych kolorach. Te przeznaczone są w szczególności dla najmłodszych dzieci, które widzą przede wszystkim biel i czerń. Podsuwając dzieciom takie książeczki, można skutecznie stymulować ich wzrok.


Wśród książek do czytania wydawnictwo Wilga promuje klasyczną twórczość najbardziej znanych autorów bajek i poetów dziecięcych, ale także książki popularnonaukowe, fantastyczne, przygodowe i powieści, które fascynują dzieci w wieku szkolnym. Dzięki nim każdy czytelnik poznaje świat codzienny, zwyczajny, bajkowy i fantastyczny, jak i ten odległy, którego nie widać z ziemi. W ofercie wydawnictwa Wilga nie brakuje też książeczek interaktywnych, pełnych naklejek lub z układankami.


Zalety książek wydawnictwa Wilga


Książki wydawnictwa Wilga stymulują rozwój wzroku u dzieci, wzbogacają słownictwo maluchów, zapoznają również najmłodszych czytelników z klasycznymi tekstami: bajkami, baśniami i opowiadaniami. W ofercie książek wydawnictwa Wilga nie brakuje też pozycji współczesnych autorów, pełnych pięknych ilustracji, które rozwijają w czytelnikach poczucie estetyki.