Lista produktów producenta: Wytwórnia

Podarowanie dziecku książki, to jak zaproszenie go do lepszego świata. Świata pełnego kolorów, dziwnych stworów, wiernych przyjaciół i zwierząt, z którymi można porozumiewać się słowami. Książki można oglądać nawet z malutkimi dziećmi, czytać je niemowlętom i przedszkolakom, zwłaszcza te, które są ciekawe graficznie i przekazują wartościowe treści.


Historia wydawnictwa Wytwórnia


Wytwórnia powstała w 2005 roku i od tego czasu publikuje książki, nawiązując do długiej tradycji polskich ilustracji, stawiając przede wszystkim na historie obrazkowe. Ta niewielka firma wyróżnia się na tle wydawców w całej Europie, ponieważ kładzie szczególny nacisk na jakość swoich produktów. Książki Wytwórni to ciekawe wierszyki i opowiadania, które niosą edukacyjne przesłanie. Pomysłodawcy Wytwórni korzystają z dzieł czołówki polskich grafików i ilustratorów, z dokonań zagranicznych twórców, a nawet stworzyli własną księgarnię, której siedziba znajduje się w Warszawie. Wytwórnia nie tylko sprzedaje w niej książki, ale także organizuje wystawy, spotkania i warsztaty. Komu do stolicy po zakupy daleko, może jednak piękne książki Wytwórni zakupić w naszym sklepie.


Książka a rozwój dziecka


W czasach, kiedy czytelnictwo nie jest na zadowalającym poziomie, a przeciętny dorosły czyta jedną książkę rocznie, wychowywanie dzieci powinno obejmować także wpajanie nawyku czytania od kołyski. Pierwsze książeczki dla dzieci nie muszą być kolorowe. Wydawnictwo Wytwórnia ma w swojej ofercie także książki czarno-białe, kontrastowe, które przyciągają wzrok nawet najmniejszych dzieci i pomagają w rozwoju zmysłu widzenia i umiejętności skupienia uwagi. Proste książeczki mogą więc silnie oddziaływać na rozwój podstawowych umiejętności, wspólne czytanie zaś sprzyja bliskości i zacieśnianiu rodzinnych więzi.