Lista produktów producenta: Tatarak

Książka to zawsze prezent trafiony, a obdarowywanie nimi małych dzieci sprzyja szerzeniu czytelnictwa. Maluchy, które słuchają bajek, a później same czytają książki, mają rozwiniętą wyobraźnię, wszechstronną wiedzę o świecie, bogate słownictwo i lepiej radzą sobie w szkole. Nawet krótkie opowiastki z ciekawymi ilustracjami sprawiają, że dzieci dobrze się bawią, a rodzice mogą sprawić im wiele przyjemności, czytając wspólnie przed snem.


Książki Tatarak dla najmłodszych


Polskie wydawnictwo Tatarak oferuje książki, które przykuwają uwagę i w przyjemny sposób objaśniają świąt. Firma ma w swojej ofercie czytanki najbardziej cenionych pisarzy, którzy tworzą z myślą o dzieciach w różnym wieku. Każda książka wydana przez wydawnictwo Tatarak wzbogacona jest o piękne, wyróżniające się na tle innych publikacji ilustracje, za które autorzy wielokrotnie otrzymywali znaczące nagrody. Szukając książek dla dzieci, znajdziemy bajki, opowiadania oraz wiersze. Wiele książek wydanych przez Tatarak, znalazło się na liście publikacji polecanych przez fundację “Cała Polska czyta dzieciom”.


Zalety czytania książek z dzieckiem


Sięganie po książki wydawnictwa Tatarak i wspólne czytanie z dzieckiem, buduje silną, rodzinną więź. Wielu rodziców dopiero podczas wieczornego czytania książek ma czas dla pociech i może się im poświęcić całkowicie. Ponadto dzieci, które czytają, używają bardziej rozbudowanych zdań, łatwiej wyrażają swoje myśli i uczucia za pomocą słów, lepiej porozumiewają się nie tylko z rówieśnikami, ale także z osobami dorosłymi. Podczas czytania maluch przenosi się do świata wyobraźni, a w ten sposób poprawia też swoją pamięć i przyswaja wiedzę, poznaje też całą gamę uczuć, nazywa je i wyraża. Bohaterowie książek stają się wzorami do naśladowania, ale także popełniają błędy, ostrzegając przed nimi czytelników. To ważne życiowe doświadczenie. Za pomocą książek można też oddziaływać terapeutycznie. Opowiastki o walorach edukacyjnych i psychologicznych pomagają łagodzić lęki, wzmacniają w dziecku poczucie własnej wartości i tłumaczą zawiły świat emocji. To nie wszystkie, ale w zupełności wystarczające powody, by sięgać po książki wydawnictwa Tatarak.