Każdy rodzic czeka na pierwsze słowa swojego dziecka, a później na to, aż maluch zacznie komunikować się całymi zdaniami. Warto wspomóc rozwój mowy dziecka ciekawymi zabawami logopedycznymi, które sprawnie łączą frajdę z ćwiczeniem buzi, języka i poprawnego wymawiania trudnych głosek.

Ucz mówić poprawnie

Chociaż terapią mowy u dzieci zajmują się specjaliści - logopedzi, to nie tylko oni są odbiorcami gier logopedycznych z naszego sklepu. Dzieci, które korzystają z pomocy terapeuty, powinny ćwiczyć także w domu, razem z rodzicami. Rodzice w tym celu mogą sięgnąć po gry logopedyczne i wykorzystać je w codziennej zabawie z dziećmi. Gry logopedyczne są kolorowe, mają proste zasady, są więc przystępne, nawet jeśli rodzic nie posiada żadnego doświadczenia w prowadzeniu ćwiczeń logopedycznych. Ciekawą propozycją gier są układanki lewopółkulowe, które mają bardzo duży wpływ na rozwój mowy u dzieci. Jeśli wybierzesz grę dopasowaną do wieku dziecka, przekonasz się, że mówienie, powtarzanie i zabawa znakomicie się łączą.

Wybierz gry logopedyczne dla swojego dziecka

Gry logopedyczne to niezwykle szeroki asortyment planszówek, klocków, kartoników, dzięki którym można bawić się z dzieckiem. Po gry warto sięgnąć już w przypadku dzieci w wieku 3 lat. W wyborze gier kieruj się sugerowanym przedziałem wiekowym, ponieważ każda pozycja zawiera odmienne ćwiczenia, idealnie dopasowane do rozwoju mowy dzieci w konkretnym wieku. Bawcie się, powtarzajcie, mówcie wierszyki i korzystajcie z gier logopedycznych w domu, w podróży i w przedszkolu.