Zabawki drewniane to oczywiście popularne klocki, ale także fantastyczne, edukacyjne zabawki logiczne. W znakomity sposób można je wykorzystać podczas zajęć w domu, w żłobku czy przedszkolu, ponieważ ich zadaniem jest rozwijać dzieci motorycznie i intelektualnie podczas przyjemnej i bezpiecznej zabawy. Prezentujemy niezwykle szeroki asortyment układanek drewnianych. Są tutaj i takie dla najmłodszych dzieci, i te idealne dla maluchów u progu szkoły.

Układanki dla maluszków

Wszelkie układanki logiczne dla dzieci to świetny pomysł na prezent dla dziecka od 10 miesiąca życia. Te najprostsze składają się zaledwie z kilku elementów, które jednak maluch musi dobrać do siebie kształtem. Olbrzymią popularnością cieszą się układanki kolorowe, ze zwierzątkami, pojazdami, różnymi kształtami geometrycznymi, jak i popularne wieże oraz sortery. Nie brakuje też tych w kolorze naturalnego drewna i czarno-białych, które nie rozpraszają uwagi dziecka.

Brak drobnych elementów oraz trwałość drewnianej zabawki to pewność, że maluchy bawić się mogą bezpiecznie. Jednak układanki pomimo swojej prostoty to też znakomity prezent dla przedszkolaka albo małego ucznia. Wszelkie domina czy gry memory z drewnianych klocków uczą cierpliwości, zwiększają spostrzegawczość, pozwalają dzieciom na kreatywną i pozbawioną agresji rywalizację.

Zalety układanek z drewna

Dobieramy asortyment drewnianych układanek tak, by były trwałe i doskonałe jakościowo. Prezentowane układanki mają kolorystykę dopasowaną do potrzeb rozwoju dziecka, pomagają w nauce kształtów, literek, rozpoznawania zwierzątek, cyferek. Ze względu na wygląd, ceny i wielofunkcyjność układanek są one idealnym pomysłem na prezent czy zabawkę edukacyjną wykorzystywaną w domu i przedszkolu.