Klocki drewniane są jedną z najbardziej popularnych zabawek na świecie. Ich powszechność to efekt uniwersalności i walorów edukacyjnych. Klockami drewnianymi z naszego sklepu mogą bawić się dzieci od 1 roku życia. Górnej granicy nie ma, bo nawet dorośli chętnie po nie sięgają, kiedy zajmują się pociechami.

Wszystkie dzieci lubią klocki!

Niezależnie od tego, jakie klocki wybierzecie, zobaczycie, jak z czasem będą one odgrywały inną rolę. Pierwsze drewniane klocki będą układane w proste wieżyczki, a maluch będzie ćwiczył koordynację rączki oraz swoją cierpliwość, kiedy wieża nagle się rozpadnie. Starsze maluchy za pomocą klocków drewnianych mogą odkrywać świat kolorów, kształtów, wielkości. Przedszkolakom zwykłe drewniane klocki czy proste układanki mogą służyć do przyswajania wiedzy: literek, cyferek, nazw zwierząt. To znakomity wstęp do nauki czytania, pisania, liczenia, opowiadania o świecie. Niezależnie od tego, jakie klocki wybierzecie, zobaczycie, jak z czasem będą one odgrywały inną rolę.

Różnorodność klocków drewnianych

Najlepsza zabawa klockami jest jednak wtedy, kiedy maluch sam konstruuje i buduje. Może być to dom, most, wieżowiec, skomplikowana piramida albo tor wyścigowy dla samochodzików. Dziecko dzięki klockom łączy rozsypane elementy w logiczną całość. Klocki drewniane to także gry, w których trzeba tak wyjmować poszczególne,,by nie zawaliła się misterna konstrukcja. Takie zabawy to rozwój ważnych umiejętności, zwłaszcza w szkole: cierpliwości, skupienia, logicznego myślenia i precyzji ruchów.

Drewniane zabawki są nie tylko przystępne cenowo, ale także ekologiczne. Te oferowane przez nasz sklep nie zawierają niebezpiecznych substancji, są biodegradowalne i niezwykle trwałe, dlatego będą służyły przez lata.