Lista produktów producenta: Gollnest&Kiesel KG

Klasyczne drewniane zabawki Gollnest & Kiesel KG to pomysł na prezent dla dziecka w każdym wieku. Nie tylko są estetyczne, pełne kolorów, ale także świetnie aktywizują dzieci do samodzielnej lub grupowej zabawy. Produkty Gollnest & Kiesel KG skierowane są do maluchów w różnym wieku, ale chętnie kupowane są też przez rodziców, którym niektóre projekty przypominają tradycyjne zabawki znane od dziesięcioleci.


Marka Gollnest & Kiesel KG


Firma Gollnest & Kiesel KG powstała ponad 30 lat temu za sprawą dwóch właścicieli i przez ten czasu urosła do jednego z największych producentów zabawek z drewna w Europie, a na pewno największej w północnych Niemczech. Obecnie marka Gollnest & Kiesel KG ma w swoim katalogu ponad 2000 różnych zabawek: od gier, przez planszówki, po instrumenty i jeździki. Ideą firmy jest przede wszystkim dbanie o rozwój dzieci, zarówno intelektualny, jak i kreatywny czy motoryczny. Nad tym, by zabawki nie tylko ładnie wyglądały, ale także rozbudzały wyobraźnię maluchów, pracują projektanci z Włoch, Szwecji, Izraela oraz Guster - miasta w Niemczech, siedziby firmy. Firma sprzedaje także zabawki pod logo Goki, Holztiger, Cause, Anker i Heimess.


Bezpieczeństwo zabawek Gollnest & Kiesel KG


Gollnest & Kiesel KG dobiera tak materiały do produkcji zabawek, by były one bezpieczne dla użytkowników. Wykorzystuje przede wszystkim drewno klonu, buku, orzecha, lipowe, jesion, sosnę, brzozę i impregnuje je preparatami na bazie wody. Każdego roku pracownicy firmy sadzą też drzewa, by produkcja zabawek nie sprzyjała degradacji środowiska. Zanim zabawka trafi w ręce dziecka, jest dokładnie badana przez wewnętrzny zespół, czuwający nad jej jakością oraz przez laboratorium firmy. Dzięki takim procedurom produkty Gollnest & Kiesel KG mają certyfikaty bezpieczeństwa i mogą być zabawkami także dla niemowląt.