Kiedy wybieraliśmy asortyment gier do naszego sklepu, uznaliśmy, że nie może w nim zabraknąć gier logicznych. Każdy rodzic, który dba o rozwój umysłowy swojego dziecka, może wykorzystywać różne gry: planszowe, przestrzenne, drewniane podczas zabaw z maluchem, przedszkolakiem lub uczniem, a szybko zauważy, że dziecko bawi się i poprawia swoje zdolności kojarzenia, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów.

Zalety gier logicznych

Prezentowane gry logiczne są nie tylko kolorowe i kunsztownie wykonane. Mają za zadanie bawić, ale też zmuszają dziecko do użycia zasad dedukcji przy rozwiązywaniu zagadek. Zagadki te mogą być różne, ale zawsze rozwijają zdolność myślenia, wyciągania wniosków z sytuacji, rozwiązywania zadań, także matematycznych. Popularne gry logiczne polegają na dopasowaniu przedmiotów, postaci, liczb, kolorów, dlatego są świetnym treningiem umysłowym dla ucznia.

Najciekawsze gry logiczne

Do najpopularniejszych gier logicznych należą szachy i warcaby, ale polecamy także gry memory, które wzmacniają pamięć, koncentrację, rozwijają spostrzegawczość. Z gier mogą korzystać dzieci od 3 roku życia, ale chętnie sięgają po nie uczniowie i ich rodzice. Doskonale przemyślane, estetyczne i zabawne gry mogą stać się rozrywką dla całej rodziny. Niektóre mają zaledwie kilka elementów oraz niewielkie opakowanie, dlatego doskonale sprawdzają się także w podróży lub podczas wakacji. Z gier logicznych chętnie w swojej pracy korzystają też profesjonaliści: pedagodzy, nauczyciele, terapeuci.