Zabawki wczesnorozwojowe to wszystkie te produkty, które wspierają rozwój najmłodszych dzieci. Maluszki, które dopiero przyszły na świat, zauważają przede wszystkim kontrastowe barwy, takie jak czerń i biel. Kiedy kończą 3 miesiące zaczynają dostrzegać znacznie więcej a nawet rozpoznają rysy twarzy rodziców. Odpowiednio dobrany przez nas asortyment zabawek dla dzieci w wieku 0+ będzie wpływał pozytywnie na rozwój zmysłów: przede wszystkim wzroku, dotyku i słuchu. Zabawki wczesnorozwojowe powinny stanowić element niemowlęcej wyprawki, są też znakomitym pomysłem na prezent dla nowonarodzonego maluszka.

Zabawki kontrastowe

Zabawki kontrastowe to plansze, książeczki i maskotki w wyjątkowych kolorach. Ponieważ zmysł wzroku noworodka nie jest jeszcze do końca ukształtowany, maluch widzi przede wszystkim duże przedmioty kolorach kontrastowych: białym i czarnym, z elementami czerwonego. Aby dziecko skupiało wzrok na zabawce, powinna mieć ona właśnie takie barwy. Kiedy kupisz biało-czarną książeczkę albo czarno-czerwono-białą maskotkę i umieścisz ją ok 20-30 cm od twarzy dziecka, zauważysz, że maluch reaguje i wpatruje się w dany przedmiot, podczas kiedy pastelowych nie zauważa. W grupie zabawek kontrastowych znajdziesz wiele pomysłów na prezent dla dziecka poniżej 3 miesiąca życia.

Klocki, puzzle, układanki

To zabawki, którymi bawić się może dziecko od 6 miesiąca życia aż po etap chodzenia do przedszkola. Wykonane z trwałych materiałów, przede wszystkim z drewna, klocki i układanki można idealnie dobrać do etapu rozwoju dziecka. Są tutaj zupełnie proste sortery w kontrastowych kolorach i bardziej skomplikowane, wielokolorowe mandale. Układanie przede wszystkim rozwija u dzieci zmysł wzroku, spostrzegawczość, ćwiczy cierpliwość i sprawność małych rączek.

Maskotki

Maskotki należą do tej grupy zabawek, które przez dzieci są najbardziej lubiane. Wykonane z miękkich tkanin zwierzątka, lalki, postacie z bajek są bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. Niektóre można przywiesić w łóżeczku albo zabrać na spacer w wózku. Podaruj dziecku maskotkę, którą maluch będzie mógł przytulać a nawet brać do buzi, a szybko zauważysz, jak uspokaja się, gdy w pobliżu ma swoją ulubioną zabawkę.