Książki i gry planszowe to doskonałe produkty, które sprawiają, że dzieci nie tylko się bawią, ale także rozwijają. Wspólne czytanie bajek oraz spędzanie czasu na graniu zacieśnia więzi, sprawia że rodzinne popołudnia i weekendy stają się ciekawe i pełne radości. Gry i książki można idealnie dobrać do stopnia rozwoju dzieci, są znakomitym pomysłem, kiedy poszukujesz prezentu dla niemowlaka, przedszkolaka lub ucznia.

Książki uczą i pokazują świat

Czytanie bajek dzieciom nie tylko pozytywnie wpływa na ich rozwój, ale także pomaga im zrozumieć otaczający świat. Kiedy rodzic czyta maluchowi, nawiązuje z nim silną więź i kształtuje w dziecku nawyk czytania. Książeczki warto czytać już niemowlętom. Bajki z naszego sklepu mają liczne walory edukacyjne i są dopasowane do stopnia rozwoju dziecka. Te najmłodsze chętnie przyglądają się książeczkom kontrastowym z dużymi obrazkami, miękkim, tekturowym lub wydającym dźwięki. Zabawa książką może stymulować wiele zmysłów, a proste rymowanki motywują malucha do nauki mówienia. Wyjątkowe książki kontrastowe, trójwymiarowe, z bajkami lub obrazkowe mogą stać się pierwszymi, ukochanymi zabawkami Twojego dziecka.

Edukacyjna rola gier planszowych

Gry są znakomitą zabawką, zwłaszcza te edukacyjne i logiczne, które nie tylko bawią, ale też zawierają wartościowe informacje, uczą dzieci przez zabawę logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Zabawa z dziećmi za pomocą gier edukacyjnych jest skuteczną oraz bardzo efektywną formą nauki, która sprawia przyjemność całej rodzinie. Gry logiczne mobilizują wszystkich graczy do umysłowego wysiłku, współpracy lub zdrowej rywalizacji.

Po gry chętnie sięgają także specjaliści, między innymi osoby zajmujące się terapią mowy u dzieci. Gry logopedyczne stanowią doskonałe uzupełnienie zajęć w gabinecie. Sięgać po nie mogą także rodzice małych dzieci. To zabawki, które motywują maluchy do ćwiczenia buzi i mówienia wyraźnie. Przydają się także wtedy, kiedy rodzic ma za zadanie ćwiczyć z dzieckiem w domu. Odpowiednio dobrane gry logopedyczne rozwijają lewą półkulę mózgu i utrwalają efekty ćwiczeń z logopedą.

Gry pozwalają dzieciom także na rozwój koordynacji wzrokowo ruchowej i zdolności motorycznych co niezbędne jest podczas codziennego wykonywania różnych czynności: jedzenia, ubierania się, a także w szkole. Polecane przez nasz sklep gry zręcznościowe to gotowe pomysły na ćwiczenie rączek i paluszków, bezpieczne, kolorowe i zamknięte w ciekawej formie zadań do rozwiązania.