Drewniane zabawki znane są od dziesięcioleci i wciąż są kochane przez dzieci i ich rodziców. Drewniane klocki czy pomoce edukacyjne są też ekologiczne. Drewno jest surowcem odnawialnym, nie łamie się, a wykonane z niego przedmioty mogą przechodzić z rąk do rąk. Wiemy o tym, że zabawki drewniane trafiają często z pokoju rodzeństwa starszego do młodszego, są przekazywane z pokolenia na pokolenie i stanowią znakomity pomysł na prezent, dlatego tak ich wiele w asortymencie naszego sklepu.

Zabawki dla najmłodszych

Chociaż zabawki drewniane są twarde, to bywają znacznie bezpieczniejsze, niż tanie produkty wykonane z plastiku. Nie pękają, gdy spadną na podłogę, mają obłe kształty, są gładkie i ciepłe, przyjemne w dotyku. Prezentowane w naszym sklepie układanki czy gry są znakomitym pomysłem na zabawę dla dzieci w wieku od kilku miesięcy aż do 3, a nawet 4 roku życia. Niektóre są w naturalnych kolorach, dzięki czemu nie dekoncentrują dziecka, inne kolorowe, lekkie, ale zawsze zachęcają maluchy do odkrywania świata. Układanie drewnianych elementów wpływa pozytywnie na rozwój zmysłów i koordynację ręka-oko. Kup układankę drewnianą swojemu dziecku i patrz, jak sprawnie dobiera jej elementy i poznaje świat zwierząt, kształtów, kolorów.

Klocki - zabawka wszechczasów

Klocki znane są na całym świecie. Te drewniane wyróżniają się przyjemnym zapachem i niezwykle szerokimi możliwościami zabawy. Najmłodsze dzieci mogą drewniane klocki układać w wieże, starsze tworzą bardziej skomplikowane budowle. W grupie klocków drewnianych znajdują się też różnego rodzaju sortery, które wymagają od dzieci spostrzegawczości, cierpliwości i koncentracji. Zabawa klockami może trwać długo, bo nigdy się nie nudzi.

Do domu, przedszkola i szkoły

Z wszelkich zabawek drewnianych chętnie korzystają także pedagodzy, psycholodzy szkolni, wychowawcy w żłobkach i przedszkolach. I nie chodzi tylko o trwałość zabawek, ale także ich walor edukacyjny. Gry dla dzieci można wykorzystać podczas zajęć, ale także zabrać ze sobą na wakacje czy wycieczkę. Pomoce edukacyjne w postaci drewnianych zabawek uczą dzieci literek, cyferek, oznaczania kolorów i precyzji. Wszelkie przewlekanki i układanki są znakomitym sposobem na przygotowanie dzieci do pisania czy wiązania bucików.