Lista produktów producenta: Bigjigs


Zabawki wykonane z drewna są cenione od wielu lat. Jeszcze zanim dzieci zaczęły bawić się plastikowymi zabawkami, do dyspozycji miały przede wszystkim te wykonane z naturalnych materiałów. Drewniane zabawki są miłe w dotyku, ekologiczne, przyjemnie pachną, są tak trwałe, że można je przekazywać z pokolenia na pokolenie. Wiedząc o tym, Bigjigs Toys, angielska marka zabawek, produkuje od 1985 roku przede wszystkim produkty dla dzieci wykonane z drewna.


Brytyjska marka Bigjigs Toys


Pochodząca z Anglii marka Bigjigs oferuje na całym świecie ponad 1500 różnych zabawek. Przede wszystkim są to zabawki drewniane, gry dla dzieci, kolejki, zabawki kreatywne i edukacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz walorami edukacyjnymi. Zabawki te przeznaczone są dla dzieci w wieku od 0 do 7/8 lat. Są to zabawki w pastelowych kolorach, ale także układanki w naturalnych barwach, idealne dla dzieci, które mają problem z koncentracją i źle reagują na zbyt wiele bodźców kolorystycznych. Zabawa układankami, łamigłówkami, sorterami czy torami Bigjigs rozwija u dzieci zmysł wzroku, pozwala na trening koncentracji, ćwiczy u maluchów koordynację ręka-oko i spostrzegawczość. Przybliża nazwy kolorów, kształtów czy zwierząt. Nic więc dziwnego, że marka Bigjigs Toys za swoje zabawki otrzymała do tej pory liczne nagrody oraz wyróżnienia przyznawane na międzynarodowych targach zabawek. Warto też dodać, że wiele elementów z zestawów Bigjigs pasuje do zabawek innych popularnych marek.


Bezpieczeństwo zabawek Bigjigs


Angielska marka produkująca zabawki edukacyjne i kreatywne wykorzystuje do ich produkcji drewno kauczukowe oraz lipowe, a także nietoksyczne farby i lakiery na bazie wody. Nawet opakowania zabawek są ekologiczne, ponieważ pochodzą z materiałów, które można poddać recyklingowi. Zabawki Bigjigs spełniają niezwykle wyostrzone normy EN-71 i mają certyfikaty, które umożliwiają ich sprzedaż na terenie Unii Europejskiej.